
Het Jazzfestival Gorinchem is niet meer weg te denken uit de muzikale agenda van Gorinchem. Het staat garant voor een fantastisch weekend waar jong en oud genieten van jazzmuziek. Ook dit jaar zijn de organisatoren er weer in geslaagd een gevarieerd programma samen te stellen met topartiesten en aankomend talent. Het is een uitgelezen mogelijkheid om te smullen van verschillende stijlen en invloeden die de jazzmuziek rijk is.
Vestingjazz Gorinchem is een uitgelezen mogelijkheid om te smullen van verschillende stijlen en invloeden die de jazzmuziek rijk is. De start op vrijdagavond is met de gezellige en bekende jazzkroegentocht ‘UP to the PUB’. Deze is 46 keer georganiseerd door stichting Jazz met medewerking van de Gorcumse horeca. In maar liefst 9 kroegen is live jazz te horen met gratis entree.

Op zaterdagmiddag ‘Gorinchem Jazzcity’ vindt u op de twee buitenpodia jazzmuziek in vele stijlen. In het centrum van onze prachtige vestingstad kunt u kennismaken met de jazzgeluiden van looporkesten, bands en nieuw jazztalent.
De Jazz & Gospeldienst, waar jazz en gospel samen worden gebracht, vindt plaats op zondag in de Grote Kerk. Jazzliefhebbers uit Gorinchem en de wijde omgeving kunnen dus uitkijken naar een zeer aantrekkelijk programma. (meer tekst onder foto)

archieffoto GP-buro: Gospel kerkdienst 2008
Programma
Vrijdag 17 juni vanaf 21.30 uur
Up to the Pub
Start van Vestingjazz met de 46e Up to the pub, op onderstaande locaties. Dus kom Up to the pub!
- Ayo AdK – Boris Oud Jazz Trio
- Eetcafé Kees – Jazzy Rabbits
- Hoofdwacht – Sixpack Jazzgang
- Stoute Karel – Jazz-Deco
- De Groote Sociëteit – The Skiffle Billy Cocktail
- PUB 10 – Parasoul
- De Mallemolen – Spaaij Gypsy Band
- ’t Uijltje – Vuig
- ’t Gelagh – The Spectacles
Zaterdag
Looporkesten
Diverse orkesten zorgen voor veel sfeer in de straten van de binnenstad.
Wereld Jazz podium Grote Markt
14.00 u – DJ Kamal
15.30 u – Candy Dulfer
17.00 u – Dames draaien door
18.30 u – DJ Kamal
20.00 u – Soulquake
21.30 u – Pimiento II
Klassieke Jazz podium Buiten de Waterpoort
17.00 u – Herringtown Jazzband
20.00 u – The Hot Revival Stompers
Zondag
33e Jazz & Gospeldienst
Vanaf 11.30 uur Blackgospelkoor “Miracles”
Spectacles Jazzband