Gorcumse verenigingen starten Grote Clubactie

Op 20 september start de jaarlijkse Grote Clubactie. Leden van zestien Gorcumse verenigingen gaan langs de deuren en verkopen ook online loten om geld in te zamelen voor hun club. Van ieder lot gaat 80% direct naar de vereniging, waarmee activiteiten, materialen of bijvoorbeeld lagere contributies mogelijk worden gemaakt.

Lees meer »

Vernieuwde winkel feestelijk geopend

Woensdagmiddag 30 juli is de vernieuwde winkel van Voedselbank Gorinchem feestelijk heropend door en voor de vrijwilligers. De officiële openingshandeling, het doorknippen van een Voedselbank oranje lint, werd verricht door Joke van den Bergh, Hans de Kuiper en Wim Rijnbrand, vrijwilligers van de Voedselbank Gorinchem. De herinrichting is het resultaat van een intensieve klusperiode, waarbij vrijwilligers samen de handen uit de mouwen staken om de winkel te transformeren.

Lees meer »

Vlag uit voor samenwerking tussen Vitacollege en Natuurcentrum

Leerlingen van praktijkschool Vitacollege werken wekelijks met plezier op het terrein van het Natuurcentrum in Gorinchem. Ze helpen bij terreinonderhoud en schoonmaak als onderdeel van hun leertraject. Deze week kreeg de samenwerking extra glans: het Vitacollege sponsorde nieuwe vlaggen voor het terrein.

Lees meer »

Met verdriet heeft Gorinchem afscheid genomen van Freubelrijk, één van de weinige speelgoedwinkels die de stad rijk was. De winkel is definitief gesloten, en dat betekent het einde van een plek waar veel kinderen en ouders graag kwamen.

Op de laatste dag lukte het niet om al het speelgoed te verkopen. Daarom besloot Freubelrijk een groot deel te schenken aan de Speelgoedbank. Het gaat om prachtig, en vaak ook educatief, speelgoed. Daarnaast schonken ze enkele meubels, waardoor de Speelgoedbank extra kastruimte heeft gekregen.

“Wij zijn hier enorm blij mee,” laat de Speelgoedbank weten. “Dankzij deze gulle gift van Annemarie en Martin kunnen we weer veel kinderen blij maken.”

foto: facebook Freubelrijk