
De politie heeft op zaterdag 2 augustus in Arkel een man aangehouden na een melding over een mogelijk vuurwapen. In de woning van de verdachte werd later een op een vuurwapen lijkend voorwerp gevonden, vermoedelijk een nepwapen.
Agenten observeerden de woning in afwachting van een inval, toen de verdachte onverwachts zelf naar buiten kwam. Hij werd even verderop in de straat aangehouden, geblinddoekt en afgevoerd.
Vanwege de ernst van de melding werd ook de Dienst Speciale Interventies (DSI) ingezet, gespecialiseerd in het benaderen van gevaarlijke situaties. De politie nam geen risico en doorzocht na de aanhouding de woning grondig.
Het voorval wordt verder onderzocht. Of het voorwerp inderdaad onschadelijk is, moet nog officieel worden vastgesteld.