Bestuurder crasht bij Gorinchem na achtervolging; drugs aangetroffen in voertuig

Gepubliceerd op 5 september 2025 om 12:52

Een wilde achtervolging over de A27 is dinsdagmiddag geëindigd in Gorinchem met een crash. De bestuurder, een 34-jarige Albanees, bleek een flinke hoeveelheid cocaïne in zijn auto te hebben.

De man reed in een auto met Frans kenteken toen agenten hem bij Meerkerk een stopteken gaven. In plaats van te stoppen, trapte hij het gaspedaal in en ging er vandoor. De politie zette de achtervolging in.

Bij de afrit Gorinchem ging het mis. Op de Banneweg verloor de bestuurder de macht over het stuur, ramde een lichtmast en sloeg meerdere keren over de kop. Het voertuig kwam gekanteld tot stilstand.

Hulpdiensten rukten massaal uit. Wonder boven wonder kwam de bestuurder er zonder letsel vanaf. Ambulancepersoneel heeft hem kort gecontroleerd, waarna hij direct werd overgebracht naar het cellencomplex.

In de auto trof de politie een handelshoeveelheid cocaïne aan. De drugs zijn in beslag genomen. De man zit vast op verdenking van gevaarlijk rijgedrag, rijden onder invloed en het bezit van verdovende middelen.