Lunchconcerten Grote Kerk
28 mei - Dit Kegelstatt Trio wordt geprezen om hun virtuositeit en verfijnde samenspel, maar belangrijker nog is de energie en het plezier dat zij uitstralen.
4 jul 2025 11:22
28 mei - Dit Kegelstatt Trio wordt geprezen om hun virtuositeit en verfijnde samenspel, maar belangrijker nog is de energie en het plezier dat zij uitstralen.
4 jul 2025 11:12
De Koninklijke Harmonie De Bazuin nodigt iedereen uit voor een sfeervol en gratis zomerconcert op woensdag 9 juli 2025 van 20.00 tot 21.00 uur.
4 jul 2025 08:50
Heb jij een trouwe viervoeter, een gelaarsde kat, een overbehaarde vogelspin of een ander huisdier dat een plekje in het museum verdient? Het Gorcums Museum is op zoek naar bijzondere huisdieren en hun eigenaar!
3 jul 2025 13:05
De jury van de Gorcumse literatuurprijs was er dinsdagavond 1 juli - ondanks de hoge kwaliteit van de vele inzendingen - snel uit. Zes overtuigende winnaars met prachtige verhalen en gedichten. Het thema ‘Omzien’ inspireerde veel mensen en leidde tot allerlei originele invalshoeken.
1 jul 2025 15:53
Na een aantal geslaagde flashmobs is Helga Buitelaar van Zangwerkplaats Gorinchem bezig een Gorkums Flashmobkoor op te richten. Daar kunnen zangers zich nu al voor opgeven. Het wordt een projectkoor waarvan de zangers vrijblijvend inschrijven op elk project.
30 jun 2025 13:33
Je zou verwachten dat fysisch-geografen vooral in bergachtige gebieden als de Alpen actief zijn. Toch leidde een gezinsuitje van onderzoeker Tjalling de Haas onverwachts tot een nieuw onderzoeksproject, dichter bij huis: de scheuren in de eeuwenoude vestingmuur van Slot Loevestein.
30 jun 2025 09:27
De Werkgroep Vesting Gorinchem start in juli en augustus met extra rondleidingen op doordeweekse dagen! De eerste wandeling vindt plaats op woensdag 2 juli, en daarna wisselen de rondleidingen af tussen woensdagen en donderdagen.
30 jun 2025 07:17
Met deelname van galerie ‘De Stadsboerderij’ van kunstenaar Jolanda Hulshof in de Oude Lombardstraat 11-13 komt het aantal deelnemers op 24. Jolanda schildert en maakt objecten van keramiek. De locatie ligt wat verborgen achter de kloostergang appartementen, maar dat zal veranderen als straks het monument voor de martelaren van Gorinchem voor de deur is gerealiseerd.
30 jun 2025 07:00
De historische podcast Epische Reizen, waarin Nederlandse wereldreizigers over zee centraal staan, brengt in de nieuwste aflevering een bijzonder hoofdstuk uit de geschiedenis van Gorinchem tot leven.
29 jun 2025 15:53
Op zaterdag 28 juni bracht het Geworteld in Gorcum Festival opnieuw warmte, muziek en ontmoeting naar Centraal Punt aan de Grote Haarsekade. Met een welwillende groep mensen van Spreekkamer Van de Stad, Centraal Punt - Stichting Boukie, samen toch een heerlijk feestje bouwen. Grieks, Italiaans, Turks, Marokkaans, Surinaams, Nederlands, Syrisch, Spaans, Indonesisch. Eén grote dansgroep. Alle soorten muziek door elkaar en het past allemaal op één hoofdpodium.
28 jun 2025 14:04
Vanaf vandaag staat het nieuwe programma van Theater Peeriscoop online. Het belooft een bijzonder seizoen te worden vol scherpe humor, ontroerende verhalen, magische verwondering en unieke voorstellingen. Kaarten zijn vanaf nu te bestellen via www.peeriscoop.nl of via de Peeriscoop-app, te verkrijgen in de App Store of Google Play Store.
18 jun 2025 12:41
Op vrijdag 11 juli is er weer de mogelijkheid om een uurtje te zingen in de toren. Helga Buitelaar van Zangwerkplaats Gorinchem is aanwezig en heeft liedfragmenten, canons en inzingers bij zich met als thema: Zomerzotheid!.
Tijdens de Culturele Zondag op 9 maart brachten het Hendrick Hamel Museum en het Gorcums Museum een eerbetoon aan twee bijna-watersnoodrampen die de stad troffen: die van 1809 en die van 1995, precies dertig jaar geleden.
In een bijzondere voorstelling werden beide gebeurtenissen opnieuw tot leven gebracht. Acteurs van re-enactmentgroep “Het Salet” namen het publiek mee terug naar 1809. Zowel in het Hendrick Hamel Museum als op de Kortendijk werd de dreigende overstroming nagespeeld, met niemand minder dan Lodewijk Napoleon in hoogsteigen persoon als verteller.
Na deze indrukwekkende voorstelling verplaatste het gezelschap zich naar het Gorcums Museum. Daar deelden oud-burgemeester Piet IJssels en oud-brandweercommandant Dick Bosch hun herinneringen aan de kritieke situatie van 1995. Als hoofdrolspelers in de strijd tegen het water blikten zij terug op de bijna-ramp en de beslissende momenten die de stad destijds hebben gered.
Met deze bijzondere herdenkingen kregen bezoekers een unieke inkijk in de geschiedenis van Gorinchem, waarin de kracht van het water telkens weer een bepalende rol speelde.
Gorkums Nieuws had de taak om niet alleen de eigen website bij te werken, maar ook verslag te doen van de Vestingloop in De Stad Gorinchem, die op hetzelfde moment plaatsvond. Gelukkig was Michel de Ruiter bereid zijn foto’s beschikbaar te stellen.