Kees van Willigen nieuwe voorzitter Gorcums Symfonieorkest

Gepubliceerd op 22 maart 2026 om 11:46

Tijdens de laatste ledenvergadering  is Kees van Willigen officieel verkozen tot voorzitter van het Gorcums Symfonieorkest. Van Willigen, een bekend gezicht in Gorinchem en trouwe bezoeker van de concerten, werd door de leden warm verwelkomd in zijn nieuwe rol.

De kersverse voorzitter is al jaren betrokken bij het orkest als liefhebber. Zijn band met het ensemble ontstond zo’n acht jaar geleden, toen hij deelnam aan een Maestro-competitie bij het toenmalige Merwe Sinfonietta, de voorloper van het huidige orkest. “Een wens kwam toen uit,” schrijft Van Willigen. “Het was geweldig om een orkest te mogen dirigeren.”

Hoewel hij zelf geen noten kan lezen of een instrument bespeelt, groeide zijn waardering voor muziek sindsdien alleen maar. Hij bezocht vrijwel alle concerten en raakte steeds meer onder de indruk van de inzet en passie van de musici.

De afgelopen maanden oriënteerde Van Willigen zich al op zijn nieuwe functie door repetities bij te wonen. Daarbij viel hem vooral de intensiteit en gedrevenheid van het orkest op. Ook de manier waarop musici omgaan met feedback maakte indruk. “Muziek is onverbiddelijk,” aldus Van Willigen. “Maar kritiek wordt hier zonder discussie aangenomen, omdat iedereen weet dat het ons samen beter maakt.”

Bijzonder is dat zijn benoeming samenvalt met een andere mijlpaal. Van Willigen loopt nog op wolken na de overwinning van zijn partij Democraten Gorinchem bij de gemeenteraadsverkiezingen. De komende jaren zal hij namens de partij een zetel in de gemeenteraad van Gorinchem bezetten.

Volgens hem schuilt daarin een belangrijke levensles, die verder reikt dan muziek alleen. Hij ziet dan ook een rol voor de samenleving en lokale politiek om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met muziek, zowel actief als passief.

Met zijn benoeming hoopt Van Willigen bij te dragen aan de verdere ontwikkeling en zichtbaarheid van het Gorcums Symfonieorkest.