Herfst & Boekenplezier in Gorinchem!

Gepubliceerd op 8 oktober 2025 om 12:16

Op zaterdag 18 oktober verandert de binnenstad van Gorinchem tussen 13.00 en 16.00 uur in een levendig decor vol schrijvers, verhalen, muziek en verrassende acts. Tijdens Herfst & Boekenplezier ontmoet je bekende auteurs, lokaal talent én geniet je van optredens, signeersessies, poëzie en zelfs een kookdemonstratie.

Bekende namen

Thrillerauteur Esther Verhoef, één van de meest gelezen schrijvers van Nederland, signeert haar boeken. Ted van Lieshout brengt kinderheld Boer Boris tot leven met een voorstelling in de Grote Kerk, waarna kinderen met de rode tractor op de foto kunnen. Annet Schaap, winnares van de Gouden Griffel, presenteert haar nieuwe boek Krekel in de Bibliotheek. Kookfans kunnen genieten van Vanja van der Leeden, winnares van het Gouden Kookboek, die live kookt en haar nieuwe boek Italopop signeert. Ook Jan Dirk van den Burg en Jan van Mersbergen zijn te ontmoeten in Hartje Gorcum

Lokaal talent & straatacts

Naast de landelijke namen krijgen ook lokale schrijvers en dichters een podium. Van romans tot poëzie en persoonlijke verhalen: bezoekers kunnen in gesprek met auteurs uit de regio en hun werk laten signeren.
Wie door de stad wandelt, ontmoet onderweg dichters, Juffrouw Letterlust, Woordzoeker Wobbe en zelfs Gonnie de gans, die zomaar opduikt tussen het winkelend publiek.

Voor kinderen

Er is een vrolijke speurtocht langs etalages, waar de dieren uit de boeken van Boer Boris zich hebben verstopt — leuk en leerzaam voor het hele gezin!

  • Zaterdag 18 oktober | 13.00 – 16.00 uur
  • Binnenstad Gorinchem
  • Alle details & locaties: mooigorinchem.nl
    Een middag vol verhalen, verbeelding en herfstige gezelligheid — mis het niet!