Van natte klei naar een levendig voedselparadijs

Gepubliceerd op 10 september 2026 om 09:05

Nog geen zeven maanden geleden stonden de eerste leden van Herenboeren Gorinchem met hun laarzen in de natte klei. Nu al groeien er pompoenen, tomaten, kruiden en bloemen, zoemen de bijen rond en wordt er volop geoogst.

Benieuwd wat er in die korte tijd is ontstaan? Kom dan op zaterdag 19 september van 10.00 tot 14.00 uur naar de eerste Dag van het Land aan de Onderweg 10-12 in Arkel.

Waar ooit een grote maïsakker lag, is nu een kleurrijke plek ontstaan waar lokaal voedsel wordt verbouwd, de bodem wordt verzorgd en ruimte is voor biodiversiteit. Bezoekers kunnen rondkijken, kennismaken met de leden, vragen stellen, oogsten én natuurlijk proeven.

Ook voor kinderen is er van alles te beleven. Lekker buiten zijn, helpen met planten en oogsten, met water en modder spelen en misschien tussendoor een aardbei of framboos snoepen. Daarnaast vertelt Marco van Es van Bac2Nature alles over biodiversiteit en wat de natuur voor onze gezondheid betekent. 

Iedereen is welkom! Kom kijken, ontdekken, proeven en ervaren hoe mooi lokaal en duurzaam voedsel kan zijn.

  • Onderweg 10-12, Arkel
  • zaterdag 19 september
  • 10.00 – 14.00 uur

eigen foto's: Herenboeren Gorinchem