
Het Beatrixziekenhuis heeft onlangs een tweede waakkast in gebruik genomen op de verpleegafdelingen. Deze kast is bedoeld om familieleden te ondersteunen die waken bij een dierbare in de laatste levensfase. In een periode die vaak intens en emotioneel is, biedt de waakkast een beetje rust, warmte en aandacht.
Kleine dingen die een groot verschil maken
De waakkast bevat verschillende voorwerpen die helpen om de ziekenhuisomgeving iets huiselijker en comfortabeler te maken. Denk aan sfeervolle lampjes, een zachte fleecedeken (die na gebruik mee naar huis mag), notitieboekjes om gedachten op te schrijven, verzorgingsproducten en olie voor aromatherapie. Het zijn kleine dingen, maar ze maken een groot verschil. De kast wordt dan ook veel gebruikt en wordt door families zeer gewaardeerd.
Bijzondere schenking maakt tweede kast mogelijk
Na een eerdere schenking van de Stichting Vrienden van het Beatrixziekenhuis, is deze tweede waakkast tot stand gekomen dankzij een persoonlijke en hartverwarmende donatie van een betrokken familielid. ‘Juist als er zoveel onzeker is, kunnen kleine dingen het verschil maken. Fijn als ik daar een kleine bijdrage aan kan leveren’, vertelt de schenkster.
Met de komst van deze tweede kast is er nu op zowel de derde als vierde verdieping van het ziekenhuis snel en gemakkelijk een waakkast beschikbaar. Op deze manier biedt het ziekenhuis families en naasten dat kleine beetje extra steun in een moeilijke periode.

Fotobijschrift: Palliatief team en medewerkers verpleegafdeling van het Beatrixziekenhuis