
Theater Peeriscoop in Gorinchem heeft de kaartverkoop voor het nieuwe seizoen geopend met een opvallend snelle respons: binnen één week is ruim 35% van het totale kaartaanbod verkocht. De belangstelling voor het najaarsprogramma is groot, met bekende namen als Fred Delfgaauw, Jochem Nooyen en Wim Daniëls, maar ook met producties van lokale bodem.
Lokale makers zichtbaar op het podium
Peeriscoop presenteert dit seizoen opnieuw een mix van landelijke en regionale voorstellingen, met nadrukkelijke aandacht voor makers uit Gorinchem en omgeving.
Opvallend is de coproductie Winter Wonderland van Balletschool Papillon en Studio Peer, die op 21 december op de planken staat. De voorstelling is geschikt voor een breed publiek en combineert dansfragmenten uit bekende kerstmusicals met livevertellingen van Fred Delfgaauw en Roy Grünewald.
Ook het Tolhuistheater en andere Gorcumse initiatieven krijgen ruimte in de programmering. "We willen dat Gorinchemse stemmen gehoord worden, zowel van professionals als van amateurmakers," aldus het team van Peeriscoop. "Amateurkunst is niet alleen waardevol, maar ook een fundament van ons culturele leven."
Persoonlijk theater in een kleinschalige setting
Peeriscoop staat bekend om haar intieme zaal, waarin het publiek dicht op het spel zit. “We zien dat mensen na corona de waarde van live-ontmoetingen herontdekt hebben,” zegt een woordvoerder van het theater. “Er is veel behoefte aan persoonlijke ervaringen, en dat is precies wat Peeriscoop biedt.”
In totaal staan er dit najaar ruim twintig voorstellingen op het programma, variërend van cabaret en toneel tot muziek en dans. Bezoekers kunnen rekenen op een afwisselend aanbod met zowel grote namen als opkomend talent.
Praktische informatie
Kaarten zijn verkrijgbaar via www.peeriscoop.nl. De organisatie adviseert bezoekers die verzekerd willen zijn van een plek om tijdig te reserveren.

eigen foto