 
                    De kunstmanifestatie Fortissimo kende, zaterdag 13 september, een prachtige start in het imposante decor van het Hollandse Waterlinie-fort in Vuren. De opening werd verricht door Jauharina Oelfke-ten Seldam, wethouder Cultuur van de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, en Fatih Polatli, wethouder Cultuur van de gemeente Gorinchem.
Maar liefst 23 kunstenaars toonden hun werk: schilderijen, etsen, beelden, glaskunst, sieraden, fotografie en zelfs poëzie. Bezoekers konden niet alleen genieten van de diversiteit aan kunst, maar ook persoonlijk in gesprek gaan met de makers.
Ondanks het wisselvallige weer en de vele activiteiten in de regio, wisten vele kunstliefhebbers Fort Vurig te vinden.
Wethouder Oelfke was diep onder de indruk: “Wat een weelde, wat een gevoel. Je stapt een wereld binnen die mooi, spannend, lief, vrolijk, soms een beetje vreemd en tegelijk ontroerend is. Eigenlijk is het niet te beschrijven wat ik heb gezien.”
Wethouder Polatli benadrukte het belang van kunst en cultuur: “Wat heb ik genoten van al het werk. Kunst is essentieel voor ontwikkeling en creativiteit. Ik gun het iedereen – eigenlijk zou het verplicht moeten zijn. Dank voor jullie inzet, jullie maken de maatschappij zoveel mooier!”
Met deze inspirerende woorden is Fortissimo sprankelend van start gegaan – een manifestatie vol ontmoeting, verwondering en kunst in al haar vormen.
 
                    eigen foto
