Op 16 juni presenteert Sofie Edelbroek de aangrijpende korte film “Ode aan mijn moeders pijn”, over seksueel geweld, femicide en intergenerationeel trauma. Tijdens deze avond wordt u verder meegenomen in dit indringende thema via dans en poëzie van Cézanne Aylin Penderen en muziek van Isza Zwart.
Dit verhaal raakt ons allemaal. Femicide kent namelijk meer slachtoffers dan alleen het directe slachtoffer. Het wordt voorafgegaan door diepgewortelde misogynie — iets waar wij als samenleving wél invloed op kunnen uitoefenen.
Want wie staat er stil bij een wond die niet kan helen? Wie spreekt zich uit voor de vrouwen, die met velen zijn?
Een avondvullend programma waarin kunst en urgentie samenkomen rond thema’s die niet genegeerd mogen worden.
Kunst als taal waar woorden soms tekortschieten
Wat deze avond bijzonder maakt, is dat het niet alleen bij film blijft. Het programma wordt verdiept en gedragen door andere kunstvormen die elk op hun eigen manier spreken:
- Dans en poëzie van Cézanne Aylin Penderen
- Muzikale composities van Isza Zwart
Samen creëren zij een gelaagde ervaring waarin emoties ruimte krijgen—niet alleen het zware en pijnlijke, maar ook het menselijke, het breekbare en het hoopvolle.
Silent Scream: zichtbaar maken wat te vaak onzichtbaar blijft
Ook het werk van Henriette van Gasteren is deze avond aanwezig via de kunstexpositie van Silent Scream, te zien via Silent Scream.
In deze expositie worden verhalen van slachtoffers van misbruik zichtbaar gemaakt in beeld en kunst. Niet als abstracte statistiek, maar als menselijk verhaal….met een gezicht, een stem, een aanwezigheid.
Binnen deze tentoonstelling is ook het verhaal en de kunstfoto van Vicky Bergman opgenomen. Haar werk en leven verweven zich met het grotere geheel van deze expositie: een plek waar overleving, breuklijnen én veerkracht naast elkaar mogen bestaan.
Een avond die uitnodigt tot voelen en erkennen
“Ode aan mijn moeders pijn” en het omliggende programma maken duidelijk hoe krachtig kunst kan zijn als vorm van getuigenis. Niet om te shockeren, maar om ruimte te maken. Ruimte voor wat lang stil is gebleven. Ruimte voor erkenning, voor verbinding, en misschien ook voor een eerste stap richting heling.
Het is een avond die niet alleen kijkt naar wat er is gebeurd, maar ook naar wat er mogelijk wordt als verhalen eindelijk gedeeld mogen worden.
Praktische informatie Aanvang: 20.30 uur
- Aanvang: 20.30 uur
- Entree: € 10,00
- Foyer en kassa geopend vanaf: 19.30 uur