Historie en actualiteit komen samen tijdens een bijzondere avond op Slot Loevestein. Presentator Jort Kelder gaat in gesprek met Hugo de Groot-biograaf prof. dr. Henk Nellen over het ontstaan van het moderne oorlogsrecht. Aanleiding is het 400-jarig jubileum in 2025 van het boek De Iure Belli ac Pacis (1625), waarin Hugo de Groot voor het eerst systematisch beschreef wanneer oorlog wel of niet geoorloofd is en pleitte voor het beperken van geweld en het beschermen van burgers.
De avond is een inspirerende inleiding op de tentoonstelling OORLOGSRECHT | Grenzen aan Geweld.
Programma
Vanaf 19.00 uur ontvangen wij u in het Brouwhuis met een borrel en warme en koude hapjes. Om 20.00 uur start het gesprek met de sprekers, gevolgd door een korte Q&A. Daarna kunt u in de avond de tentoonstelling bezoeken of aansluiten bij een rondleiding. We sluiten af met een drankje en napraten in het Brouwhuis.
Prijs: €32,50 per persoon per avond Inclusief: twee drankjes, warme en koude hapjes, avondbezoek tentoonstelling en/of rondleiding
Datum: zaterdag 7 februari 2026
Tijd: 19:00 - 22:30 uur
Aantal plaatsen: maximaal 100 gasten per avond (vol = vol)
We vinden het heel fijn als u erbij bent. Reserveer daarom op tijd via onze website: www.slotloevestein.nl/agenda/een-avond-met-jort-kelder-en-henk-nellen/
Henk Nellen en schilderij Hugo de Groot Fred Ernst