Rijkswaterstaat verwacht dat binnen ongeveer twee weken actief gehandhaafd kan worden op het vrachtwagenverbod voor de Merwedebrug. Dat is afhankelijk van de plaatsing van ANPR-camera's, die automatisch kentekens van passerende voertuigen registreren.
Zodra deze camera's in gebruik zijn, kunnen weginspecteurs met een boa-status de beelden controleren en overtreders beboeten. De boete voor het negeren van het verbod bedraagt 500 euro.
Ondanks de afsluiting maakten zondag en maandag nog verschillende vrachtwagens gebruik van de brug. Rijkswaterstaat roept transportbedrijven en vrachtwagenchauffeurs daarom opnieuw dringend op om zich aan het verbod te houden en een alternatieve route te kiezen.
Wanneer de camera's precies worden geplaatst, is nog niet bekend. Dat hangt af van de beschikbaarheid van de benodigde apparatuur. Zodra de camera's operationeel zijn, kan de handhaving direct van start gaan.
Deze afbeelding is met AI gegenereerd en dient uitsluitend ter illustratie
VID camera Rijkswaterstaat - maandagmorgen 20 juli