RoParun trekt door Gorinchem

Gepubliceerd op 25 mei 2026 om 12:50

Roparun trok maandag door Gorinchem. Dankzij betrokkenheid van Hans Anders, dat zelf meedoet met team #151, liep de route ook dit jaar weer door de stad.

Opvallend was dat er minder publiek langs de kant stond dan vorig jaar. De hoge temperaturen lijken daar een belangrijke rol in te hebben gespeeld. Toch werden de lopers op verschillende plekken hartelijk ontvangen.

Namens de stad was Mark de Boer aanwezig om de deelnemers welkom te heten en aan te moedigen. In de Gasthuisstraat konden lopers en begeleiders terecht voor vers water. Voor wie verkoeling zocht, was er zelfs de mogelijkheid om tijdens het passeren een douche te nemen. Volgens de reacties zorgde die vooral voor een flinke, frisse afkoeling.

Bij het Gedenkhek werden bloemen gestoken ter nagedachtenis. Deze worden aan het einde van de dag overgebracht naar Hospice Gorinchem. Het hospice had het pand in de Haarstraat aangekleed met spandoeken, terwijl vrijwilligers de lopers luidruchtig en enthousiast onthaalden.

Ook bij het appartementencomplex De Lindeborg waren de hekken feestelijk versierd met spandoeken en slingers, wat bijdroeg aan de sfeer langs de route.

Ondanks de hitte  bleef de doorkomst van de RoParun een warm en betrokken moment in de stad.